Kediler ne yer ? Kedilerin en sevdiği yiyecekler nelerdir ?

Kediler ne yer ?

Kediler ne yer , nasıl beslenmeli gibi birçok soruya cevap arayanlar olabilir. Kedilerin beslenme ihtiyaçları ve günlük almaları gereken yiyecekler hakkında doğru bilgiye sahip olmak kedi sahiplerinin hayvan dostlarına yapacakları en büyük iyilik olacaktır. Onların sağlıklı bir hayat sürmeleri için son derece önemli olan kedi beslenmesi genel olarak etobur bir beslenmeye dayanmaktadır. Özellikle ilk kez kedi sahiplenmiş olan bireyler kediler ne yer sorusunun yanıtlarını doğru kaynaklardan öğrenerek kedilerinin en iyi şekilde beslenmesini sağlayabilirler.

Kediler ne yer

Kediler vahşi doğada kendileri avlanarak beslendikleri için etobur bir beslenmeye yatkındırlar. Bu nedenle pek çok kedi;

 • Balık
 • Tavuk eti
 • Tavuk ciğeri
 • Kuzu eti
 • Hindi eti
 • Dana eti gibi et türlerini severek tüketir.

Bunların yanı sıra kediler;

 • Hazır mamalar
 • Yoğurt
 • Süt
 • Ödül mamaları
 • Kedi nanesi gibi farklı besinleri de severek tüketmektedir.

Kedilere insan yiyecekleri vermek, onların sağlığını tehlikeye atabilir. Bazı insan yiyecekleri kediler için toksik olabilir, bu nedenle herhangi bir yiyecek vermeden önce veterinerinizle görüşmek en iyisi olacaktır. Kedinizin beslenmesini ve sağlığını etkileyebilecek herhangi bir değişikliği dikkatle ele almalısınız.

Ev Kedileri Ne Yer?

Kediler ne yer genel bir soru olsa da ev kedileri ne yer sorusu konunun biraz daha detaylı olarak ele alınmasını sağlamaktadır. Özellikle son dönemlerde daha da artış gösteren evlerde ve ofislerde hayvan beslenme alışkanlıklarında kediler ilk dikkat çeken hayvanlardır.

Kedilerin evlere girmesi ile ortaya çıkan beslenme sorunları genel olarak kedinizin kontrollerinin yapıldığı veteriner tarafından önerilen diyetlere uyularak kolaylıkla ortadan kaldırılabilir. Bir kedinin ne yiyip yememesi gerektiği konusunda en profesyonel bilgi veterinerlerden alınabilir.

kediler ne sever

Ev ortamında bakılan ve beslenen kediler genel olarak onlar için özel olarak hazırlanmış olan formül mamalar ile beslenmektedir. Bu mamalar kedinizin günlük vitamin ve mineral ihtiyaçlarının tam olarak karşılanmasını sağlayan ve ona lezzetli öğünler sunan mamalardır. Kuru mamaların yanı sıra konserve olarak üretilen yaş mamalar da onlar için besleyici öğünler oluşturmaktadır.

Evde Kedi Maması Yoksa Kediye Ne Verilir?

İlk defa kedi sahiplenmiş veya bir kediyi sokaktan alarak evine getirmiş kişiler ilk olarak kediyi ne ile besleyecekleri konusunda tereddüt yaşamaktadırlar. Evde kedi maması bulunmadığı durumlarda kedinin en azından mama tedariki yapılana kadar aç kalmaması için;

 • Sulandırılmış süt
 • Yoğurt
 • Yumurta
 • Haşlanmış sebzeler
 • Haşlanmış tavuk eti gibi alternatif gıdalar ile beslenmesi sağlanabilir.

Kediler mama dışında ne yer sorusu aslında kedinin damak tadı ile yakından alakalı bir durum olarak da karşımıza çıkmaktadır. Kimi kediler hemen hemen her şeyi severek yerken kimi kediler ise besleme konusunda son derece titiz ve seçici davranmaktadır. Kedinizin sevdiği yiyecekleri onun günlük beslenme diyetine ekleyerek damak tadının keyfini çıkarmasını ve sağlıklı beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Yavru Kediler Ne Yer?

Yeni doğmuş yavru kedilerin sağlıklı bir başlangıç yapması ve büyümesinde etkili olan beslenme son derece önemli bir yaşamsal faaliyettir. Yavru kediler ne yer sorusu özellikle ilk kez kedi sahiplenmiş olan kişiler tarafından araştırılmaktadır. Yavru kediler için en uygun besin mutlaka anne sütüdür.

Anne sütünün yokluğu halinde veya takviye edilmesi durumunda ise yavru kedilere yavru kedi maması verilmelidir. Bu mamalar çok küçük yavrular için süt formunda olabileceği gibi katı gıdaya geçmiş olan yavru kediler için ise yavru kedi kuru maması şeklindedir. Tüm canlıların ortak ihtiyaçları arasında yer alan su ise yavru kediler için son derece önemlidir. Sağlıklı taze suyun yavru kedilerin günlük diyetinde mutlaka bulunması gerekmektedir.

Yavru kedilerin diyeti, onların büyüme döneminde ihtiyaç duyduğu besin maddelerini sağlamalıdır. Ayrıca, yavru kedilerin düzenli olarak veteriner tarafından kontrol edilmesi ve beslenme gereksinimleri hakkında tavsiyeler alınması önemlidir. Kedinizin yaşına ve sağlık durumuna göre en uygun diyeti belirlemek için veterinerinizle işbirliği yapmalısınız.

Kedilerin Yemekten En Çok Hoşlandığı 7 Besin

Kedilerin severek tükettikleri besinler onların bireysel tercihlerine ve beslenme alışkanlıklarına göre farklılık göstermektedir. Kedilerin beslenmesinde önemli olan tükettikleri yiyeceklerin sağlıklı olmasıdır. Kediler için farklı bir yiyecek denenmeden önce mutlaka veterinere danışmak kedilerin sağlıklı kalmaları için önemli bir detaydır.

Bu konuya da bakmanız önerilir : Kedi maydanoz yer mi ?

Tüm bunların yanı sıra kediler;

 • Yoğurt
 • Konserve
 • Kedi maması,
 • Kuzu eti,
 • Balık eti
 • Tavuk eti,
 • Sığır eti yemekten son derece büyük keyif alırlar.

Kediler Ne Yemez?

Kedilerin gelişmiş bir damak lezzeti bulunmaktadır. Kendileri için uygun olan hemen hemen her şeyi severek tüketirler. Tüm bunların yanı sıra kedilerin bazı yiyeceklerden kaçınması ve bazı gıdaları tüketmemesi gerekir. Kediler için zararlı olan ve onların sağlık durumlarının kötüye gitmesine neden olabilecek yiyeceklerin kedilere verilmemesi son derece önemlidir.

Kedilere uygun olmayan yiyeceklerin verilmesi, ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir ve veteriner müdahalesini gerektirebilir. Kedilerin sağlıklı bir diyetle beslenmesi ve uygun yiyecekleri tüketmesi, onların sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için önemlidir.

kediler ne yemez

Kediniz için en sağlıklı besin onlar için özel olarak üretilmiş formül mamalardır. Bunların yanı sıra kedilere çikolata ve kakao, şeker ve tatlandırıcılar, soğan ve sarımsak verilmemelidir. Ayrıca pişirilmemiş çiğ et ürünleri de kediler için sağlık sorunları ortaya çıkarabilmektedir. Tüm bu beslenme önerilerine dikkat ederek kediler ne yer konusunda bilgi sahibi olabilir ve böylece kedinizin sağlıklı beslenme ve büyümesine katkı sağlayabilirsiniz.

Yorum yapın

yeğen sözleri - troll keko sözleri - Görümceye güzel sözler - Ölen kardeşe sözler - Kedilerde Arka Ayakların Tutmaması ve Titremesi - bacıya güzel sözler- toruna güzel sözler - nikah fotoğrafı altına yazılacak sözler